Hakkımızda | Helen Yapı

+90 532 663 46 65 Fabrika: +90 262 643 26 41

HAKKIMIZDA

2009 yılında faaliyetlerine başlayan Helen Yapı Endüstri ve Tic. Ltd. Şti., klasik mimari çizgilerin ötesine geçmeyi, teknolojiden faydalanarak sektörün ihtiya- cına yönelik ürünler tasarlamayı, müşterilerinin talepleri doğrultusunda çözüm üretmeyi ve piyasadaki rekabet güçlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Firmamız Tuzla Organize Deri Sanayi’nde 2000m2 kapalı alanda üretim yapmaktadır.

Çevre duyarlılığını ön planda tutan Helen Yapı, dış cephe sektöründe yeni olan RRG sistemini kullanmaktadır. Bu sistem geri dönüşüm camlarının ileri teknolojiden faydalanarak cam kürecikler halini alıp daha sonra çeşitli takviye katkılar ile bu ürünlerin sıkıştırılması sonucunda meydana gelmektedir. Ürün- lerimizin çevreye duyarlılığı ve estetik görünüşünün yanında hafifliği, dayanıklılığı, sahada uygulama kolaylığı, ısı ve ses izolasyon özelliklerinin oluşu inşaat sektöründe kısa sürede farkedilip firmamıza hızlı büyüme imkanı sağlamıştır.

Kuruluşundan bu yana kaliteden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeyen Helen Yapı, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, dinamik ve yenilikçi kadrosu ile kendini sürekli geliştiren aynı zamanda dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir yapıya sahiptir.

AR-GE çalışmalarını Tübitak ile birlikte yürüten Helen Yapı, ülke ekonomisine faydalı çalışmalara imza atması sebebiyle Tübitak tarafından başarı belgesine layık görülmüştür.