Cam Kürecikler | Helen Yapı

+90 532 663 46 65 Fabrika: +90 262 643 26 41

CAM KÜRECİKLER

Klasik mimari çizgilerin, modern mimariye adaptasyonuna olanak sağlayan Helen Yapı Dış Cephe Panel Sistemleri ve Dekor Profilleri; sonsuz tasarım seçenekleri ve kolay uygulanabilirliği ile günümüzün vazgeçilmez yapı malzemesi haline gelmiştir.

Helen Yapı, Almanya’dan alınan “know-how” ile Türkiye’de RRG sistemini kullanarak hafifletilmiş panel sistemleri ve dekor profilleri üretmektedir. RRG sistemi, atık ve hurda camların 800 derecede ısıtılması ile oluşturulan cam küreciklerinin kalıplanarak istenilen form ve kesitlere dönüştürülmesiyle oluşturulur.

Sistemi oluşturan cam kürecikleri 0,25 mm’den 16 mm’ye kadar 6 farklı çapta üretilirler. Bunun yanında 0,04 mm’den 16 mm’ye kadar özel boyutlarda da cam kürecikler üretmek mümkündür. Genleştirilmiş cam kürecikler; dış cephe izolasyon panellerine ciddi oranda hafiflik, %40 termal izolasyon değer artışı sağlayarak yapıya ses izolasyonu, akustik değerler, nem dayanımı, bakteri ve küf gibi oluşumlara karşı direnç ve nefes alabilen yapı özelliği kazandırır. Üretim prosesinde genleştirilmiş olan cam kürecikler sıcak veya soğuk hava koşullarında genleşmeye uğramaz.

...

...